Suomen Mensa sai 3000. jäsenensä

Suomen Mensa sai 3000. jäsenensä

Suomen Mensa ry:n juhlavuoden puolivälin kunniaksi yhdistyksen hallituksella oli edellisessä kokouksessaan kunnia hyväksyä yhdistykseen sen 3000. jäsen. Hallituskokouksen päättyessä yhdistyksessä oli tasan 3000 jäsentä! Suomen Mensa ry on edelleen väkimäärään suhteutettuna toiseksi suurin kansallinen Mensa ja jatkaa ykkössijan metsästämistä.
 
Nyt on siis loistava hetki liittyä yhdistyksemme jäseneksi. Oletko saanut Mensan jäsenyyteen oikeuttavan tuloksen yhdistyksen järjestämässä testissä tai oletko ollut aikasemmin jäsen ja haluaisit liittyä uudestaan? Laita viestiä toimistoon (toimisto@mensa.fi) ja saat littymisohjeet.
 
Tulevat testit löytyvät testikalenterista.
 
Tietoa yhdistyksen juhlavuodesta löytyy juhlavuoden verkkosivulta.